24th Feb 2024
Region 1 Kup & Generation-X Grading
Grading The Unit Gym, Harlington
25th Feb 2024
UKITF Region 12 Grading
Generation X & Kup Grading Saracens Head Village Hall
2nd Mar 2024
Region 1 Squad Training
squad training The Unit, Victoria Lane, Harlington, UB3 5EW
16th Mar 2024
SE Regional Championships 2024
Competition Sports Hall, Brunel University, Kingston Lane, UB8 3PH
Members' Birthdays
Today
Gavin Felgate, UTA- Letchworth Taekwon-Do School
Amrit Singh Lehil, UTA- Hitchin Taekwon-Do
Mishika Gupta, UTA- Melbourn Taekwon-Do School
Zara Randhwawa, UTA- Stotfold Taekwon-Do School
Zach Reid, UTA- Baldock Little Dragons
Andrea Passaro, UTA- Stevenage North Taekwon-Do
Arthur Fox-Connor, UTA- Hitchin Taekwon-Do
JESWINDER KAUR DHILLON, Legends Taekwon-do Academy
Lucas Radoi, UTA- Stotfold Taekwon-Do School
Tomorrow
Edith Martin, UTA- Barton-Le-Clay Taekwon-Do
Stevie Heyward, Whaplode TaeKwon-Do
Carla Young, UTA- Stotfold Taekwon-Do School
Rukayat Shabiolegbe, UTA- Stevenage North Taekwon-Do
Krishanth Maknus, Yiewsley TKD Academy
Dameer Qadir, Harlington TKD Club
Later this week
Jeffrey Wootton, UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
Andy Fisher, Leicester Taekwon-Do
Harry George, UTA- Stotfold Taekwon-Do School
Anna Kovacs, UTA- Baldock Little Dragons
Peter John Watton, Whaplode TaeKwon-Do
Gurdev Matharu, UTA- Royston Taekwon-Do School
Sam Garofalo, UTA- Hitchin Taekwon-Do
Steve Fletcher, UTA - Amity Taekwon-Do
Matthew Lawrence, UTA- Royston Taekwon-Do School
keziah wood, Torbay Comp
Recent Promotions
21st Feb 2024
Generation X Indomitable Spirit
Maryam Abdulkadir
Generation X Indomitable Spirit
Maria Benedicta Brogan
Generation X Indomitable Spirit
Chester Xavier Wayne Christie
Generation X Indomitable Spirit
Kian Davis
Generation X Indomitable Spirit
Ishaan Gohil
Generation X Indomitable Spirit
Jeevan Grewal
Generation X Indomitable Spirit
Majed Jalab
Generation X Indomitable Spirit
Zara Kaur Variah
Generation X Indomitable Spirit
Henry Pasiak
Generation X Indomitable Spirit
Adam Zeb
9th Feb 2024
Grade 1
Maria Alesia
Grade 1
Mawa Fazel
Grade 1
Mena Fazel
Grade 1
Vena Fazel
Grade 1
Noah Whitchurch
8th Kup
Olivia Cheasley
Grade 2
Aria Clarke
Grade 2
Cameron Clarke
Grade 2
Benjamin Iles
8th Kup
Josh Stocker
7th Kup
Rian Jeffery
7th Kup
Jake Matthews
5th Kup
Angela Belassie
5th Kup
Romaine Clarke
5th Kup
Henry North
5th Kup
Ranu Rebwar
5th Kup
Renwar Rebwar
4th Kup
Alexander Belassie
4th Kup
Amelia Belassie
4th Kup
Liam Stocker
3rd Kup
Aimee Reeve
Generation X Self Control
Ethan Chan
Generation X Self Control
Elliot Cheasley
Generation X Self Control
Mohammed Fazel
Generation X Self Control
Kian Mohammad
Generation X Self Control
Aurelio Pontillo Contu
Generation X Self Control
Zara Siddique
28th Jan 2024
9th Kup
NANCY-RAI STEVENS
8th Kup
JACOB BONSALL
8th Kup
Louis Chen
8th Kup
Phoebe Mee
8th Kup
Joe Pickering
6th Kup
Lucas Byrne
6th Kup
Elijah Kightley-Bryan
5th Kup
Blake Towle
3rd Kup
Kade Stevens
1st Kup
MAGDALENA ARABADZHIEVA
18th Jan 2024
Generation X Attitude
Adam Barr
Generation X Attitude
HARRY COUPE
Generation X Attitude
Leon Dean
Generation X Attitude
JUDE HALLAM
Generation X Attitude
Archie Hardy
Generation X Attitude
Autumn Northrop-Simms
29th Dec 2023
9th Kup
Shauna Jade Baxter
9th Kup
Tyler Wallace
UK ITF Spring National Championships

SE Regional Championships

4th Degree + Training Day

 

 
Website design and creation © 2007-24 Black Culm Ltd