Competition Results: UK ITF Autumn National Championships
View all articles

Competition Results: UK ITF Autumn National Championships 

Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
Laura Fiteni
Cardiff Martial Arts
No: 67179
2nd
Anna Mara Jerez
67300
ITF Spain
No: 67300
Adult Female (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Sparring Welter Weight
1st
Carmen Notari
Team Eagles ITF Italia
No: 67490
2nd
Chiara Napoletano
Team Eagles ITF Italia
No: 67491
3rd
Annabel Stubbs
67550
South Hams Martial Arts
No: 67550
3rd
Alex Kerwi-Drennan
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67631
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Imogen Allen
67279
Paignton Taekwon-Do
No: 67279
2nd
Leah Powell
67476
Richards TKD - St Austell
No: 67476
3rd
Sarah Herzog
Taekwon-Do Deutschland
No: 67535
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Charlotte Nickson
B.I.T.F
No: 67768
2nd
KELLY ROSE
67328
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67328
3rd
CAITLIN NAIL
67373
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67373
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Jasmine Reader
Fishponds TKD Academy
No: 67552
2nd
Priscila Netten
67245
ITF Royal Dutch
No: 67245
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Britt Troudes
67253
ITF Royal Dutch
No: 67253
2nd
Paige Povey
67485
Richards TKD - St Austell
No: 67485
3rd
Clare Connolly
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67625
Adult Female (18 - 35yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Alex Kerwi-Drennan
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67631
2nd
Aine Jones
Cardiff Martial Arts
No: 67511
3rd
Carmen Notari
Team Eagles ITF Italia
No: 67490
Adult Female (18 - 35yrs) 1st Degree Patterns
1st
Anna Mara Jerez
67300
ITF Spain
No: 67300
2nd
Clare Connolly
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67625
3rd
Jasmine Reader
Fishponds TKD Academy
No: 67552
Adult Female (18 - 35yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Imogen Allen
67279
Paignton Taekwon-Do
No: 67279
2nd
Sanne Jacobs
67256
ITF Royal Dutch
No: 67256
3rd
Britt Troudes
67253
ITF Royal Dutch
No: 67253
Adult Female (18 - 35yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Charlotte Nickson
B.I.T.F
No: 67768
2nd
Laura Fiteni
Cardiff Martial Arts
No: 67179
3rd
Leah Powell
67476
Richards TKD - St Austell
No: 67476
Adult Female (18 - 35yrs) 4th Degree Patterns
1st
Jana-Julia Galinski
67499
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 67499
2nd
Phoebe Grandfield
Cardiff Martial Arts
No: 67098
3rd
Paige Povey
67485
Richards TKD - St Austell
No: 67485
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Special Technique
1st
CAITLIN NAIL
67373
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67373
2nd
Imogen Allen
67279
Paignton Taekwon-Do
No: 67279
3rd
KELLY ROSE
67328
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67328
Adult Female (18 - 35yrs) Degree Power
1st
Jana-Julia Galinski
67499
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 67499
2nd
Phoebe Grandfield
Cardiff Martial Arts
No: 67098
3rd
Britt Troudes
67253
ITF Royal Dutch
No: 67253
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Micro Weight
1st
Kieran McDermott
67520
Thornbury TKD
No: 67520
2nd
ELLIOTT CALLAHAN
67421
UTA - Brixworth TaeKwon-Do School
No: 67421
3rd
Ryan Meredith
Yiewsley TKD Academy
No: 67676
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
Cristian Raducioiu
STA Luton
No: 67565
2nd
Jordan Thorpe
67406
Paignton Taekwon-Do
No: 67406
3rd
Alex Connolly
East Coast Taekwon Do
No: 67176
Adult Male (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Alejandro Ruiz
67293
ITF Spain
No: 67293
2nd
Giovanni Ruggiero
Team Eagles ITF Italia
No: 67492
3rd
STEPHEN HARPER
67320
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67320
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Aaron Hughes
Cardiff Martial Arts
No: 67466
2nd
Noel Alzola
67292
ITF Spain
No: 67292
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Josh Quigley
East Coast Taekwon Do
No: 67175
2nd
Alex Yearling
Cardiff Martial Arts
No: 67436
3rd
Shellem-Prince Ethan
Cardiff Martial Arts
No: 67518
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Tom Hughes
Cardiff Martial Arts
No: 67467
2nd
ADAM REED
67368
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67368
3rd
Francesco Emanuele Caiazzo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67673
3rd
Xenofon Onisiforou
Cardiff Martial Arts
No: 67508
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Luke Dempsey
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 66719
2nd
Adam Everett
67475
Richards TKD - St Austell
No: 67475
3rd
Jason Morrison
Yiewsley TKD Academy
No: 67675
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Heavy Weight
2nd
Matt Lankester
St Albans School Of Taekwon Do
No: 67555
3rd
Lokesh Verman
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67617
Adult Male (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Ronald Grant
UK ITF
No: 67814
2nd
Ivan Kocan
Leicester Taekwon-Do Academy
No: 67538
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Harry Evans
Yiewsley TKD Academy
No: 67677
2nd
Goffredo Francioni
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67644
3rd
Jeton Hasani
STA Luton
No: 67571
Adult Male (18 - 35yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Alejandro Ruiz
67293
ITF Spain
No: 67293
2nd
Marc Flores
67299
ITF Spain
No: 67299
3rd
Ronald Grant
UK ITF
No: 67814
3rd
Xenofon Onisiforou
Cardiff Martial Arts
No: 67508
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Aaron Hughes
Cardiff Martial Arts
No: 67466
2nd
Tom Hughes
Cardiff Martial Arts
No: 67467
3rd
Noel Alzola
67292
ITF Spain
No: 67292
3rd
ADAM REED
67368
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67368
Adult Male (18 - 35yrs) 1st Degree Patterns
1st
Shellem-Prince Ethan
Cardiff Martial Arts
No: 67518
2nd
Marco De Carolis
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67654
3rd
Cristian Raducioiu
STA Luton
No: 67565
Adult Male (18 - 35yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Alex Yearling
Cardiff Martial Arts
No: 67436
2nd
Rico Brand
67258
ITF Royal Dutch
No: 67258
3rd
Gregory Bekkers
67257
ITF Royal Dutch
No: 67257
Adult Male (18 - 35yrs) 3rd Degree Patterns
1st
ELLIOTT CALLAHAN
67421
UTA - Brixworth TaeKwon-Do School
No: 67421
2nd
Jason Morrison
Yiewsley TKD Academy
No: 67675
3rd
LEWIS LAVERY
67318
UTA- Stevenage North Taekwon-Do
No: 67318
Adult Male (18 - 35yrs) 4th Degree Patterns
1st
Adam Everett
67475
Richards TKD - St Austell
No: 67475
2nd
David Lear
Fishponds TKD Academy
No: 67450
3rd
Martin van Straaten
67249
ITF Royal Dutch
No: 67249
Adult Male (18 - 35yrs) Kup Special Technique
1st
Ronald Grant
UK ITF
No: 67814
2nd
Ivan Kocan
Leicester Taekwon-Do Academy
No: 67538
3rd
Noel Alzola
67292
ITF Spain
No: 67292
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Special Technique
1st
Quinten Hartevelt
67251
ITF Royal Dutch
No: 67251
Adult Male (18 - 35yrs) Degree Power
1st
Martin van Straaten
67249
ITF Royal Dutch
No: 67249
2nd
Cristian Raducioiu
STA Luton
No: 67565
3rd
ADAM JONES
67319
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67319
Kids Female (7 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Welter Weight
1st
Zara Fitzgerald
STA Luton
No: 67572
2nd
Evie Coyne
Poole Taekwon-Do Academy
No: 67582
Kids Female (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
Gaia Carnevale
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67705
2nd
Grace Hutsby
67367
Short Strike Taekwondo - Selston
No: 67367
3rd
Francesca Mauri
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67661
3rd
Freya West
67336
UTA- Letchworth Taekwon-Do School
No: 67336
Kids Female (7 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
JADE RENDLE
67388
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67388
2nd
Rhianna Jenkins
BTF
No: 67501
3rd
BROOKE PRATLETT
67372
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67372
Kids Female (7 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Giorgia Carnevale
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67706
2nd
Taylor Keeble
67262
Ilkeston Taekwon-Do
No: 67262
3rd
Bella Lester
Kingskerswell Taekwondo School
No: 67413
3rd
Gracie Stebbing
Robertsons Martial Arts - TKD
No: 67514
Kids Female (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Francesca Parisella
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67651
2nd
ELLA RADFORD
67383
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67383
3rd
Rosamaria La Rocca
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67668
3rd
POPPY MCCORMICK
67395
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67395
Kids Female (7 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Zoe Herzog
Taekwon-Do Deutschland
No: 67530
2nd
Letitia Matthews
Cardiff Martial Arts
No: 67180
3rd
Elliane Reader
Fishponds TKD Academy
No: 67553
Kids Female (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Maria Letizia Cimpureanu
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67649
2nd
Alesha Churchward
67276
Paignton Taekwon-Do
No: 67276
3rd
Chloe Whelan
Yiewsley TKD Academy
No: 67590
Kids Female (7 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
KEELEY TOBIN
67390
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67390
2nd
Abby Stebbing
Robertsons Martial Arts - TKD
No: 67515
Kids Female (7 - 11yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Giorgia Carnevale
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67706
2nd
Bella Lester
Kingskerswell Taekwondo School
No: 67413
3rd
Susie Rae Lester
Kingskerswell Taekwondo School
No: 67412
3rd
Janna Miller
Taekwon-Do Deutschland
No: 67525
Kids Female (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Jenna ASHLEY COOPER
67484
Richards TKD - St Austell
No: 67484
2nd
Niamh Cameron
BTF
No: 67504
3rd
Phoebe Corish
Cardiff Martial Arts
No: 67472
3rd
Freya West
67336
UTA- Letchworth Taekwon-Do School
No: 67336
Kids Female (7 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Maddison Judge
67337
UTA- Letchworth Taekwon-Do School
No: 67337
2nd
Letitia Matthews
Cardiff Martial Arts
No: 67180
3rd
Rhianna Jenkins
BTF
No: 67501
3rd
Elliane Reader
Fishponds TKD Academy
No: 67553
Kids Female (7 - 11yrs) Kup/Degree Kids Kicker Flying Technique -130cm
1st
Francesca Mauri
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67661
3rd
Freya West
67336
UTA- Letchworth Taekwon-Do School
No: 67336
3rd
Gaia Carnevale
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67705
Kids Female (7 - 11yrs) Kup/Degree Kids Kicker Flying Technique -140cm
1st
Eloise Flannery
Poole Taekwon-Do Academy
No: 67585
2nd
JADE RENDLE
67388
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67388
3rd
Jenna ASHLEY COOPER
67484
Richards TKD - St Austell
No: 67484
Kids Female (7 - 11yrs) Kup/Degree Kids Kicker Flying Technique -150cm
1st
Taylor Keeble
67262
Ilkeston Taekwon-Do
No: 67262
2nd
ELLA RADFORD
67383
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67383
3rd
Francesca Parisella
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67651
Kids Female (7 - 11yrs) Kup/Degree Kids Kicker Flying Technique 150cm +
1st
Abby Stebbing
Robertsons Martial Arts - TKD
No: 67515
2nd
Alesha Churchward
67276
Paignton Taekwon-Do
No: 67276
3rd
Marni Marment
67291
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67291
Kids Male (7 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Welter Weight
1st
Robi Morris
67409
Paignton Taekwon-Do
No: 67409
2nd
Mason Hamdy
Yiewsley TKD Academy
No: 66379
3rd
Jayden Churchward
67277
Paignton Taekwon-Do
No: 67277
3rd
Harrison Forbear
67308
Torquay Taekwon-Do School
No: 67308
Kids Male (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Welter Weight
1st
Loris Nogarotto
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67667
2nd
Mikolaj Hutny-Wojcicki
Poole Taekwon-Do Academy
No: 67640
3rd
Joshua Hume
Cardiff Martial Arts
No: 67187
3rd
Daniel Sandon
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67666
Kids Male (7 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Middle Weight
1st
Ryan Hellier
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67304
2nd
Jacob Littler
67478
Richards TKD - St Austell
No: 67478
3rd
George Luff
Yiewsley TKD Academy
No: 67126
Kids Male (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
Ruan Du Plessis
STA Luton
No: 67574
2nd
WILLIAM FOX-PRITCHARD
67399
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67399
3rd
Lorenzo Ceccarelli
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67703
3rd
Federico La Rocca
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67665
Kids Male (7 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Matteo Angius
Welwyn UKITF Imperial
No: 67559
2nd
Lewis Brown
Robertsons Martial Arts - TKD
No: 67517
3rd
NOAH MORGAN
67394
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67394
3rd
Adil Adnan
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67627
Kids Male (7 - 11yrs) 10th - 7th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Hudson Cooper-Thompson
67404
Paignton Taekwon-Do
No: 67404
2nd
RUEDI BINGHAM
67316
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 67316
3rd
Harrison Dunn
67411
Paignton Taekwon-Do
No: 67411
3rd
Sean Harris
67285
Paignton Taekwon-Do
No: 67285
Kids Male (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Heavy Weight
1st
BAILEY COLLIER
67371
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67371
2nd
Dhruv Parmar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67122
3rd
Harry Cochrane
Yeading TKD Club
No: 67124
3rd
JASPER JONES
67389
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67389
Kids Male (7 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Armandas Petruskevicius
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67709
2nd
Lewis Lambern
67375
Stoke Gifford TKD
No: 67375
3rd
Louis Sokhal
67403
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67403
3rd
Cameron Bates
Fishponds TKD Academy
No: 67455
Kids Male (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Luigi Rufo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67656
2nd
Nicolas Migliori
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67672
Kids Male (7 - 11yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Jakub Liszewski
STA Luton
No: 67567
2nd
EWAN BEEL
67322
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67322
3rd
Zach Careford
67335
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67335
3rd
Aiden Notley
67338
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67338
Kids Male (7 - 11yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Lewis Lambern
67375
Stoke Gifford TKD
No: 67375
2nd
Borys Ochberg
Cardiff Martial Arts
No: 67185
3rd
Cameron Bates
Fishponds TKD Academy
No: 67455
3rd
Armandas Petruskevicius
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67709
Kids Male (7 - 11yrs) 1st Degree Patterns
1st
Jakub Liszewski
STA Luton
No: 67567
2nd
Aiden Notley
67338
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67338
3rd
Zach Careford
67335
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67335
Kids Male (7 - 11yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
Robi Morris
67409
Paignton Taekwon-Do
No: 67409
2nd
Harrison Forbear
67308
Torquay Taekwon-Do School
No: 67308
3rd
Mason Hamdy
Yiewsley TKD Academy
No: 66379
3rd
Harrison Dunn
67411
Paignton Taekwon-Do
No: 67411
Kids Male (7 - 11yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Gabriel Krempinski
STA Luton
No: 67564
2nd
Lorenzo Ceccarelli
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67703
3rd
Dhruv Parmar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67122
3rd
Ruan Du Plessis
STA Luton
No: 67574
Kids Male (7 - 11yrs) Kup/Degree Kids Kicker Flying Technique -130cm
1st
Harrison Forbear
67308
Torquay Taekwon-Do School
No: 67308
2nd
JACK CAFFERKEY
67315
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 67315
3rd
Jayden Churchward
67277
Paignton Taekwon-Do
No: 67277
Kids Male (7 - 11yrs) Kup/Degree Kids Kicker Flying Technique -150cm
1st
Brandon Attram
Yeading TKD Club
No: 67580
2nd
BAILEY COLLIER
67371
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67371
3rd
ALFIE AMOS-SMITH
67370
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67370
Kids Male (7 - 11yrs) Kup/Degree Kids Kicker Flying Technique 150cm +
1st
Aiden Notley
67338
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67338
2nd
Luigi Rufo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67656
3rd
Nicolas Migliori
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67672
3rd
Zach Careford
67335
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67335
Senior Female (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
CAROLINE DOYLE
67374
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67374
2nd
Mireia Gonzalez
67294
ITF Spain
No: 67294
3rd
Lindsey Hart
67161
HART TKD Wollaton Vale
No: 67161
Senior Female (Over 36yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
KELLY ROSE
67328
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67328
2nd
Violetta Harlow
UK ITF
No: 67845
Senior Female (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Sali Moore
Cardiff Martial Arts
No: 67364
2nd
Iga Ochberg
Cardiff Martial Arts
No: 67186
3rd
Lindsey Hart
67161
HART TKD Wollaton Vale
No: 67161
3rd
Mireia Gonzalez
67294
ITF Spain
No: 67294
Senior Female (Over 36yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Claire Lacey
67339
UTA- Letchworth Taekwon-Do School
No: 67339
2nd
Medea Creed
67546
South Hams Martial Arts
No: 67546
Senior Female (Over 36yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Esther Altabas
67295
ITF Spain
No: 67295
2nd
Cheryl Matthews
67270
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67270
Senior Female (Over 36yrs) 5th Degree Patterns
1st
Violetta Harlow
UK ITF
No: 67845
2nd
KELLY ROSE
67328
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67328
Senior Female (Over 36yrs) Kup Power
1st
Lindsey Hart
67161
HART TKD Wollaton Vale
No: 67161
Senior Male (Over 36yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
Kim Herzog
Taekwon-Do Deutschland
No: 67534
2nd
Chris McCabe
East Coast Taekwon Do
No: 67173
3rd
Mateusz Echaust
Poland
No: 67634
Senior Male (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
James Littler
67479
Richards TKD - St Austell
No: 67479
2nd
Lorenzo Parisella
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67648
3rd
Sanjay sharma
67160
HART TKD Wollaton
No: 67160
Senior Male (Over 36yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
GREG ROSE
67326
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67326
2nd
Reuben Sokhi
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67616
3rd
SIMON BOWERS
67329
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67329
Senior Male (Over 36yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
KEVIN CAFFERKEY
67311
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 67311
2nd
Alex Shevill
B.I.T.F
No: 67588
3rd
Rhys John
Cardiff Martial Arts
No: 67513
3rd
Darren Ormond
Cardiff Martial Arts
No: 67512
Senior Male (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
ROBERT HOWELL
67396
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67396
2nd
RUSSELL PARFITT
67397
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67397
3rd
Eddie Duffy
St Albans School Of Taekwon Do
No: 67556
3rd
Stuart Lacey
67341
UTA- Letchworth Taekwon-Do School
No: 67341
Senior Male (Over 36yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Stuart Leppard
67519
Thornbury TKD
No: 67519
2nd
David Kilpatrick
Poole Taekwon-Do Academy
No: 67641
Senior Male (Over 36yrs) 10th - 7th Kup Patterns
1st
James Littler
67479
Richards TKD - St Austell
No: 67479
2nd
Lorenzo Parisella
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67648
Senior Male (Over 36yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
KEVIN CAFFERKEY
67311
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 67311
2nd
Alex Shevill
B.I.T.F
No: 67588
Senior Male (Over 36yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Eddie Duffy
St Albans School Of Taekwon Do
No: 67556
2nd
Gary Fowler
Cardiff Martial Arts
No: 67468
3rd
Sanjay sharma
67160
HART TKD Wollaton
No: 67160
3rd
ROBERT HOWELL
67396
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67396
Senior Male (Over 36yrs) 2nd Degree Patterns
1st
John Short
67273
Short Strike Taekwondo - Selston
No: 67273
2nd
SIMON BOWERS
67329
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67329
3rd
David Reynolds
Fishponds TKD Academy
No: 67446
Senior Male (Over 36yrs) 3rd Degree Patterns
1st
Reuben Sokhi
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67616
2nd
Kim Herzog
Taekwon-Do Deutschland
No: 67534
3rd
Richard Jackson
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67623
Senior Male (Over 36yrs) 4th Degree Patterns
1st
Andrew Lawrence
Welwyn UKITF Imperial
No: 67557
2nd
GREG ROSE
67326
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67326
3rd
Adam Gibbs
67405
Paignton Taekwon-Do
No: 67405
Senior Male (Over 36yrs) 5th Degree Patterns
1st
Stuart Leppard
67519
Thornbury TKD
No: 67519
2nd
Mike Cude
Cardiff Martial Arts
No: 67090
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Chloe Pickworth
67366
Short Strike Taekwondo - Selston
No: 67366
2nd
Genevieve Vaughan
South Hams Martial Arts
No: 67551
3rd
Ffion Townsend
BTF
No: 67506
3rd
Chloe Honeywill
Cardiff Martial Arts
No: 67363
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Middle Weight
1st
Susanna Maura Caiazzo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67670
2nd
Millie Bates
Fishponds TKD Academy
No: 67454
3rd
Shana Morgan-Horwood
67302
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67302
3rd
Lucrezia Giorgi
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67657
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Tate Cameron
BTF
No: 67505
2nd
Kiera Marment
67286
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67286
3rd
Logan Keeble
67261
Ilkeston Taekwon-Do
No: 67261
Under 14''s Female (12 - 13yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Alexa Ferhati
STA Luton
No: 67570
2nd
Ilda Hasani
STA Luton
No: 67569
3rd
Ophelia Hogg
67271
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67271
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Claudia Palumbo De Vivo
Team Eagles ITF Italia
No: 67489
2nd
Viola Baratta
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67669
3rd
CAITLYN DUDLEY
67314
Eastwood Taekwon-Do Academy
No: 67314
3rd
Martina Mandatori
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67655
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
Rachel Egan
East Coast Taekwon Do
No: 67178
2nd
Kacy Fairhurst
Kingskerswell Taekwondo School
No: 67309
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
MEGAN BAYNTON
67392
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67392
2nd
Claudia Palumbo De Vivo
Team Eagles ITF Italia
No: 67489
3rd
Chloe Honeywill
Cardiff Martial Arts
No: 67363
3rd
Martina Mandatori
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67655
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Ffion Townsend
BTF
No: 67506
2nd
Kacy Fairhurst
Kingskerswell Taekwondo School
No: 67309
3rd
Susanna Maura Caiazzo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67670
3rd
COURTNEY KYTE
67382
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67382
Under 14''s Female (12 - 13yrs) 1st Degree Patterns
1st
Ophelia Hogg
67271
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67271
2nd
Maggie Kent
67481
Richards TKD - St Austell
No: 67481
3rd
Emma Herrington
Fishponds TKD Academy
No: 67448
Under 14''s Male (12 - 13yrs) 6th - 4th Kup Sparring Micro Weight
1st
Joel Moss
STA Luton
No: 67577
2nd
Filippo Rinaldi
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67652
3rd
Dylan Coyne
Poole Taekwon-Do Academy
No: 67583
3rd
CODY BUTLER
67381
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67381
Under 14''s Male (12 - 13yrs) Degree Sparring Micro Weight
1st
Josh Meredith
Yiewsley TKD Academy
No: 67118
2nd
Ramone Sokhal
67464
UTA- Biggleswade Taekwon-Do School
No: 67464
3rd
Jack Cullen
67498
Irish ITF Taekwon Do Academy
No: 67498
Under 14''s Male (12 - 13yrs) 6th - 4th Kup Sparring Light Weight
1st
Connor Holly
BTF
No: 67500
2nd
Leonardo Fiordausi
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67663
3rd
Josh Jones
67307
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67307
Under 14''s Male (12 - 13yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
FREDDIE CREE
67327
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67327
3rd
George Williams
67522
Thornbury TKD
No: 67522
Under 14''s Male (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Christopher Hutt
Yeading TKD Club
No: 67125
2nd
MYLES BASSAGE-MORGAN
67393
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67393
3rd
Giosue Fabio Liccardo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67646
3rd
Veer Parmar
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67121
Under 14''s Male (12 - 13yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Mason Bierton
67281
Paignton Taekwon-Do
No: 67281
2nd
DECLAN BEEL
67323
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67323
3rd
AMRIT LEHIL
67331
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67331
Under 14''s Male (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
Lorenzo D''Amico
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67708
2nd
Jamaal Saeed
Cardiff Martial Arts
No: 67099
3rd
Jac Clark
67290
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67290
3rd
GEORGE THOMAS
67386
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67386
Under 14''s Male (12 - 13yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Daniyal Rafique
Yeading TKD Club
No: 67119
2nd
Zack Porter
Yeading TKD Club
No: 67117
3rd
Raayan Bhatia
Yiewsley TKD Academy
No: 67589
Under 14''s Male (12 - 13yrs) 1st Degree Patterns
1st
DECLAN BEEL
67323
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67323
3rd
Oscar Nijs
67254
ITF Royal Dutch
No: 67254
Under 14''s Male (12 - 13yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Connor Holly
BTF
No: 67500
2nd
Leonardo Fiordausi
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67663
3rd
Dylan Coyne
Poole Taekwon-Do Academy
No: 67583
3rd
Josh Jones
67307
Teignbridge Taekwon-Do Academy
No: 67307
Under 14''s Male (12 - 13yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
CODY BUTLER
67381
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67381
2nd
Jamaal Saeed
Cardiff Martial Arts
No: 67099
3rd
KIAN LUTON
67400
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67400
3rd
Harry Edwards
Cardiff Martial Arts
No: 67441
Under 18''s Female (14 - 17yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
Kelsey Williams
67521
Thornbury TKD
No: 67521
2nd
Beatrice Soriente
Team Eagles ITF Italia
No: 67486
3rd
Cartier Downer
STA Luton
No: 67563
Under 18''s Female (14 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Welter Weight
1st
Kimberley De Geus
67248
ITF Royal Dutch
No: 67248
2nd
Ffion Jenkins
BTF
No: 67502
3rd
Martina Marzullo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67707
Under 18''s Female (14 - 17yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Lakeysha Versluis
67246
ITF Royal Dutch
No: 67246
2nd
Gabrielle Vaughan
South Hams Martial Arts
No: 67548
Under 18''s Female (14 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Camilla Alleway
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67615
2nd
ELLIE BOSWELL
67384
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67384
3rd
Elizabeth Williams
Kingskerswell Taekwondo School
No: 67310
Under 18''s Female (14 - 17yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Vanessa Sallai
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67603
2nd
Elysia McIsted
67280
Paignton Taekwon-Do
No: 67280
3rd
Lucy Hancock
67483
Richards TKD - St Austell
No: 67483
Under 18''s Female (14 - 17yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Kate Rees
67410
Paignton Taekwon-Do
No: 67410
2nd
Eleonora Miuto
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67662
Under 18''s Female (14 - 17yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Camilla Alleway
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67615
2nd
Martina Marzullo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67707
3rd
Eleonora Miuto
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67662
3rd
Kate Rees
67410
Paignton Taekwon-Do
No: 67410
Under 18''s Female (14 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Ffion Jenkins
BTF
No: 67502
2nd
Kimberley De Geus
67248
ITF Royal Dutch
No: 67248
3rd
Elizabeth Williams
Kingskerswell Taekwondo School
No: 67310
Under 18''s Female (14 - 17yrs) 1st Degree Patterns
1st
Olivia Parry
67407
Paignton Taekwon-Do
No: 67407
2nd
Elysia McIsted
67280
Paignton Taekwon-Do
No: 67280
3rd
Inja Troudes
67252
ITF Royal Dutch
No: 67252
Under 18''s Female (14 - 17yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Vanessa Sallai
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67603
2nd
Lucy Hancock
67483
Richards TKD - St Austell
No: 67483
3rd
Kelsey Williams
67521
Thornbury TKD
No: 67521
Under 18''s Female (14 - 17yrs) Kup Special Technique
1st
Ffion Jenkins
BTF
No: 67502
3rd
Kate Rees
67410
Paignton Taekwon-Do
No: 67410
Under 18''s Female (14 - 17yrs) Degree Special Technique
1st
Vanessa Sallai
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67603
2nd
Elysia McIsted
67280
Paignton Taekwon-Do
No: 67280
3rd
Cartier Downer
STA Luton
No: 67563
Under 18''s Female (14 - 17yrs) Kup Power
1st
Kate Rees
67410
Paignton Taekwon-Do
No: 67410
2nd
Ffion Jenkins
BTF
No: 67502
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Degree Sparring Micro Weight
1st
Marcus Allen
67278
Paignton Taekwon-Do
No: 67278
2nd
Paul Baluyut
Yiewsley TKD Academy
No: 67429
3rd
LEIGHTON CALLAHAN
67422
UTA - Brixworth TaeKwon-Do School
No: 67422
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Light Weight
1st
Ty Widdicombe
67408
Paignton Taekwon-Do
No: 67408
2nd
HARVEY JONES
67387
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67387
3rd
Ihsan Islam
Cardiff Martial Arts
No: 67510
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Degree Sparring Light Weight
1st
Scott Hughes-Lewis
Cardiff Martial Arts
No: 67437
2nd
Dawud Malik
Chand Institute of Taekwon-Do Bedford
No: 67612
3rd
William Lambern
67376
Stoke Gifford TKD
No: 67376
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Degree Sparring Welter Weight
1st
Luca Kallmayer
Taekwon-Do Deutschland
No: 67533
2nd
Daniel Radojevic
67244
ITF Royal Dutch
No: 67244
3rd
Coby Esegbona
Yeading TKD Club
No: 67578
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 6th - 4th Kup Sparring Middle Weight
1st
JACK TYLER
67321
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67321
2nd
SAM TOLLERVEY
67418
UTA - Roade TaeKwon-Do School
No: 67418
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Degree Sparring Middle Weight
1st
Guglielmo Soriente
Team Eagles ITF Italia
No: 67487
2nd
Joel Cassar
Fishponds TKD Academy
No: 67447
3rd
Job Lans
67255
ITF Royal Dutch
No: 67255
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 6th - 4th Kup Sparring Heavy Weight
1st
Alexandru Aunguroancei
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67647
2nd
Deven Webster
Leicester Taekwon-Do Academy
No: 67539
3rd
Teun Meulen
67259
ITF Royal Dutch
No: 67259
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Heavy Weight
1st
Antonio Caliendo
Team Eagles ITF Italia
No: 67493
2nd
CHAYTON WORRELL
67380
Gassors TKD Wales - Martial Arts & Fitness Centre
No: 67380
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Degree Sparring Heavy Weight
1st
Abel Kramer
67247
ITF Royal Dutch
No: 67247
2nd
Ilir Hasani
STA Luton
No: 67568
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 6th - 4th Kup Sparring Hyper Weight
1st
Alfredo Maria Caiazzo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67671
2nd
Kieron Lingard
67524
Thornbury TKD
No: 67524
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Sparring Hyper Weight
1st
Ben Turner
67284
Paignton Taekwon-Do
No: 67284
2nd
Carroccia Angelo
Taekwon-Do Italia Mainland
No: 67645
3rd
Albie Talbot
Cardiff Martial Arts
No: 67438
3rd
George Conlon
67523
Thornbury TKD
No: 67523
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Degree Sparring Hyper Weight
1st
Mattia Palumbo De Vivo
Team Eagles ITF Italia
No: 67488
2nd
VIKRAM LEHIL
67330
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67330
3rd
Balaj Hussain
Hayes TaeKwon-Do Academy
No: 67678
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 6th - 4th Kup Patterns
1st
Ihsan Islam
Cardiff Martial Arts
No: 67510
2nd
Deven Webster
Leicester Taekwon-Do Academy
No: 67539
3rd
Kobe Stephenson
Cardiff Martial Arts
No: 67740
3rd
Kieron Lingard
67524
Thornbury TKD
No: 67524
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 3rd - 1st Kup Patterns
1st
Ben Turner
67284
Paignton Taekwon-Do
No: 67284
2nd
Ty Widdicombe
67408
Paignton Taekwon-Do
No: 67408
3rd
Dominik Latzko
67529
Taekwon-Do Deutschland
No: 67529
3rd
Antonio Caliendo
Team Eagles ITF Italia
No: 67493
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 1st Degree Patterns
1st
DECLAN BEEL
67324
UTA- Hitchin Taekwon-Do
No: 67324
2nd
Guglielmo Soriente
Team Eagles ITF Italia
No: 67487
3rd
Ilir Hasani
STA Luton
No: 67568
Under 18''s Male (14 - 17yrs) 2nd Degree Patterns
1st
Scott Hughes-Lewis
Cardiff Martial Arts
No: 67437
2nd
LEIGHTON CALLAHAN
67422
UTA - Brixworth TaeKwon-Do School
No: 67422
3rd
Joel Cassar
Fishponds TKD Academy
No: 67447
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Kup Special Technique
1st
Ty Widdicombe
67408
Paignton Taekwon-Do
No: 67408
2nd
Ben Turner
67284
Paignton Taekwon-Do
No: 67284
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Kup Power
1st
Ben Turner
67284
Paignton Taekwon-Do
No: 67284
2nd
Teun Meulen
67259
ITF Royal Dutch
No: 67259
3rd
Deven Webster
Leicester Taekwon-Do Academy
No: 67539
Under 18''s Male (14 - 17yrs) Degree Power
1st
Ilir Hasani
STA Luton
No: 67568


Written by: UK ITF Admin - 16th October 2018

Sorry, but you need to login to your account to add feedback.

Login now, or if you are not a member then apply to join here

Follow us Follow us on Facebook Follow us on Twitter

Write an Article

Do you have an article to submit?

If you are a registered member of the UK ITF you can add your article, with up to 10 images. You will need to be logged in, and your article will not show until it has been approved.

 
 


This is a new product!


 


This is a new product!

 


 


 
Find Out More
Find a School
Joins Us !
Contact Us
BTC + UK Sport Recognised
UK ITF Instructors are accredited by the British Taekwondo Council, national governing body for Taekwondo in the UK, which includes DBS/PVG Scheme Enhanced certification, insurance and continued professional development


 

 
Website design and creation © 2007-18 Black Culm Ltd